Yeni Square Enix Farming Oyunu, Oyuncuların Cinsiyetsiz Olmalarını Sağlıyor

Yeni Square Enix Farming Oyunu, Oyuncuların Cinsiyetsiz Olmalarını Sağlıyor

Harvestella karakterleri, oyunun cinsiyet seçme ekranının önünde durur.

Erkek, kadın ve havalı şapka. Tüm cinsiyetler hesaba katılır.
Ekran görüntüsü: Kare Enix / Kotaku

Bir video oyununda, özellikle de RPG’lerde, oyunculardan daha fazla cinsiyet içeren zamir seçeneklerine sahip olmaları büyük bir istek olmamalı. Square Enix’teki bir yapımcı, ikili olmayan zamirleri ekleyerek oyuncuların kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmanın o kadar küçük bir istek olduğunu düşünüyor ki, yeni oyununun bir parçası olması hiç de akıllıca değildi.

Söz konusu oyun şirin çiftçilik simülatörüdür. HarvestellaRPG devi Square Enix’in dün yayınladığı PC ve Switch’te. Benzer Stardew Vadisikarakterler Harvestella ekinlere bakmakla, komşularıyla dostluk kurmakla ve çevre felaketleri biçimindeki felaketlerin üstesinden gelmekle suçlanıyorlar. HarvestellaEurogamer’ın bugün belirttiği gibi, oyunculara erkek, kadın veya ikili olmayan zamirleri seçme seçeneği sunan bir karakter yaratıcısı var.

bir ile röportaj Eurogamer, yapımcı Daisuke Taka, oyunların oyuncular için ikili olmayan bir seçenek içermesinin “tamamen normal” olduğunu düşündüğünü söyledi. Cinsiyetten bağımsız zamirlere sahip olmak bir bütün olarak çiftçilik simülasyonunun küçük bir parçası gibi görünse de Taka, oyunun “herkes için” olması gerektiği için oyuncuların cinsiyet kimliklerini seçmelerine izin vermenin önemli olduğunu söyledi.

Taka, “Harvestella’nın kahramanı oyuncudur” dedi. Eurogamer. “Oyuncunun cinsiyet, görünüm, ses ve isim gibi farklı unsurları seçerek kendi karakterini yaratmasının önemli olduğunu düşündük. Oyuncuların sınırlı olmaması, kendilerini istedikleri gibi ifade etmekte özgür olmaları ve sonuç olarak karakterlerine çok daha bağlı olmaları için bunun önemli olduğunu düşündük.”

Devamını oku: Trans Dahil Etme, Potansiyel Cinsiyet Seçeneklerini Eklemekten Daha Fazlası Demektir Hogwarts Mirası

Son zamanlarda, video oyunlarında cinsiyetten bağımsız olduğu ortaya çıkan karakterler, oyun topluluğunun bağnaz fıstık galerisi arasında öfkeyle karşılandı. içindeki vokal azınlıktan başka bir yere bakmayın. Suçlu Teçhizat kavga, ne zaman konsepsiyonları olan topluluk geldi Bridget ve vasiyet sırasıyla transseksüel ve nonbinary olarak ortaya çıktı. Ücret ücretleri o kadar incindi ki, bir ilkel insan, bir müşteri hizmetleri temsilcisinin kimliğine bürünme işini üstlendi ve Bridget’in cinsiyeti hakkında sahte e-postalar.

Son zamanlarda Square Enix, bazı oyunlarının daha kapsayıcı olmasını sağlamak için adımlar atıyor. İçinde Temmuz 2021 röportajı Oyuncu, Final Fantasy VII Yeniden Yapım yardımcı yönetmen Motomu Toriyama, LGBTQ+ katılımının hem oyuncular hem de geliştiriciler için önemli bir konu olduğunu söyledi.

“İçinde Final Fantasy VII Yeniden Yapımorijinal oyunu en son teknolojiyi kullanarak yeniden oluşturduk, ancak teknik tarafta durmaması gerektiğini düşündük ve gösterilen hikaye içeriğini modern hassasiyetlere göre güncellememiz gerektiğini düşündük” dedi. Oyuncu. Aynı ay, şirket ikili olmayan bir karakter maskotuna giriş yaptıMina, o yılın Onur Ödülü için.

Ancak, JRPG devi her zaman doğru anlamaz. Örneğin, birisi hatırlatmak isteyebilir Final Fantasy XVI yapımcı Naoki Yoshida, merkezci görüşünün aksine, renkli insanların sizin yaşınızda yürüdüğüne dair son fantezi istemek yaklaşan oyunun ortaçağ Avrupa ortamının “anlatı sınırlarını” ihlal etmekSiyah ve kahverengi halk, Dünya gezegeninde “yeni bir oyun artı” özelliği değildir.

Ben daha çok hissettiğim vibe içindeyim Harvestella insan. Taka, “Cinsiyete uymayan insanların görünürlüğü çok daha yaygın hale geldi, bu yüzden bunu oyuna yansıtmanın ve tüm oyuncuların Harvestella’ya hoş geldiniz olduğunu göstermenin önemli olduğunu düşündük” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir