Ron Gilbert Artık Maymun Adasına Dönüşü Tartışmayacak

Ron Gilbert Artık Maymun Adasına Dönüşü Tartışmayacak

Guybrush, Return To Monkey Island'dan bir sahnede bir masada karşı karşıya geliyor.

Ekran görüntüsü: Devolver Dijital

Salı günkü Nintendo Direct Mini sırasında, Maymun Adasına Dönüş sonunda hareket halinde görüldü. Ron Gilbert ve Dave Grossman’ın 30 yılı aşkın bir aradan sonra seriye dönüşü, klasik tıkla ve tıkla macera hayranları arasında büyük ilgi uyandırdı. Ve ne yazık ki, fanlar nereye gidiyor, insanlar bok gibi gidiyor, kişisel sitesinde hakaret ediyor, öyle ki Gilbert artık oyunu çevrimiçi tartışmayacağını açıkladı.

Hayranlar arasında muhtemelen hatırlamamız gereken bir kelime “fanatik” in kısaltmasıdır, her zaman dokundukları her şeyi mahvetme alışkanlığına sahip olanlar vardır. Çoğu normal insan için, duyuru Maymun Adası dönüyordu ve Gilbert ve Grossman’ın projeyi yürütüyor olması heyecan verici ve sinir bozucu bir haberdi. 90’ların sevilen dizisi geri dönüyor, onu harika yapan insanlar tarafından yapıldı, o yüzden sabırsızlıkla bekleyelim, ama aynı zamanda…ya daha az harikaysa? Bu standart yanıttır, ardından öğrenmeyi bekler.

Ne yazık ki, her zaman, en hafif küfür eylemlerini bile işlediğini düşündükleri herhangi bir şeyi ve herkesi tamamen yok etmek için dini bir coşku hisseden büyük bir grup vardır. Maymun Adasına Dönüş, bu onun eseri. Sanat, olduğu gibi, cevap verdim “Çok Güzel Görünüyor” diyen bir manşet.

Sanat takdiri elbette özneldir ve yorumlarda tarzdan hoşlanmadıklarını paylaşan çok sayıda insan vardı. Ve adil, çünkü onlar için işe yaramadı. Bu insanların daha sonra ayrılmak için gitmediklerini varsayıyorum. istismar şaplakları üzerinde Gilbert’in kişisel sitesi (yazı yazarken çevrimdışı), ama ne yazık ki pek çok kişi bunu yaptı. Gilbert’in duyurduğu kadar (bildirildiği gibi) VGC) bu tür “kişisel saldırıların” yorumları kapattığı anlamına geldiğini ve “Artık oyun hakkında paylaşım yapmayacağım. Paylaşmanın sevinci beni benden aldı.”

Ne kadar sefil bir durum, her şeye rağmen herhangi biri Oyunun gördüğü, anlatıdan, diyalogdan ve hatta ses efektlerinden ayrılmış birkaç saniyelik oyun içi görüntüdür.

Devolver Dijital

Açıkça söylemek gerekirse, bu “eleştiri” ya da Gilbert’in onu kabul etmedeki başarısızlığı ile ilgili değil. Bu, 30 yılı aşkın bir süredir oyun endüstrisinde cesur bir ses olan ve çok sayıda eleştiriyle uğraşan bir adamın, hak iddia eden insanların tepkisinin sefaleti tarafından uzaklaştırıldığı dereceye kadar “kişisel saldırılar” ile ilgili. onun yaratılışının hayranı olmak.

Bu sefer kırmızı bayrak ifadesi “Kurumsal Memphis”, hepsinin bu hafta ilk kez duydukları ve sadece ilgisizliğinin yalanladığı bir güvenle tekrarladıkları bir terim. Veya, bilirsiniz, şöyle yorumlar:

Bunun için 30 yıl bekledi.

Tam söylemek istediğimde, ne yaparsan yap, bunu solcu bir multikülti cinsiyet bs yapmaz, bu kötü grafik stilini gördüm.

bu artık kurtarılamaz.

kesinlikle satın almayacağım

Veya dahiyane içgörü, örneğin,

bu, yarattıklarından nefret eden ve siz A$$ yalayıcılarına asla başka bir tane yapmak istemediğini kanıtlayan bir kişinin ürünüdür.

Ve bunlar kalan türler sonrasında kişisel olarak aşağılayıcı olanlar budandı.

Tabii ki, her biri göz önüne alındığında bu üç kat aptalca Maymun Adası oyun, 1991’deki ilk devam oyunundan bu yana sanat tarzında çarpıcı bir değişiklik gördü. LeChuck’ın İntikamı. Gilbert olarak birkaç hafta önce işaret etti,

Monkey Island 1 ve 2 piksel sanatı oyunları değildi. En son teknoloji ve sanatı kullanan oyunlardı. Monkey Island 1, 16 renk EGA idi ve onu 256 renge yükseltme şansına atladık. Maymun Adası 2, Peter Chan ve Steve Purcell tarafından taranan sanatın büyülü sihirbazlığını içeriyordu ve her şeyi ileriye götürmeye can atıyorduk.

Üçüncü oyun, Küfür, ilk ikisinden çılgınca farklıydı ve bugün hala haklı olarak saygı görüyor. Ben hatırlıyorum nefret 19 yaşımdayken tarz değişikliği ve bir salak, bu kadarı yeter ne kadar harika bir oyun olduğunu anlamam on yıllar aldı. Sonra dördüncüsü, Kaçmak, Steve Purcell’in harika karikatür sanatına sahipti, yine önceki girişlerden farklı olarak. O zamandan bu yana geçen yirmi yıl bize, orijinal piksel grafiklerinin modern yorumlarıyla ve Telltale’nin başka bir yaklaşımıyla ilk ikisinin harika yeniden çevrimlerini verdi. Maymun Adası Masalları. Konuyu anladın. Bu gelenek. Yeni bir oyun için yeni bir tarz. Bunun bir ihanet olduğu fikri hiç önceki giriş muz.

Yeni stili beğenmemek kesinlikle kimsenin ayrıcalığıdır. İnsanlar öyle göründüğünü düşünür berbat. Kendileri için hayal ettikleri beklentiyle uyuşmadığı için gerçekten hayal kırıklığına uğrarlar. Ama birinin hayatını, yaptıkları oyun hakkında konuşmak bile istemeyecek kadar sefil hale getirmek ve benimle burada takılmak, belki de aptalca?

Gilbert blogunda “Bu harika bir oyun ve ekipteki herkes bununla gurur duyuyor” dedi. “Oynatın ya da oynamayın ama başkaları için mahvetmeyin.”

Son sözü Gilbert’e vereceğim. Mayıs blog yazısı (ve elbette daha fazla yorum yapmak isteyip istemediğini sormak için kendisine ulaştık.)

Return to Monkey Island’daki sanatın kışkırtıcı, şok edici olmasını ve herkesin beklediği gibi olmamasını istedim. Rex [Crowle] inanılmaz bir yaratıcı güç ve ruhlarını bu oyuna döken inanılmaz sanatçılar, animatörler, ses tasarımcıları, programcılar ve testçilerden oluşan bir ekibimiz var ve bu oyunu görmek, oynamak ve dinlemek çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.