Olmayan Arcade Baskını – The Arcade Blogger

Olmayan Arcade Baskını - The Arcade Blogger

Blogda bir çarşı baskını hakkında yazmayalı uzun zaman olmuştu. Deneyimsiz olanlar için, bir “Arcade Baskını” genellikle klasik atari salonu dolaplarının keşfedilmesini ve ardından kaldırılmasını içerir. Tipik bir baskın, genellikle eski bir atari salonu operatörünün sahip olduğu eski bir ambar, ahır veya depolama alanında gerçekleşir. Bu binalar, 70’ler, 80’ler veya 90’lardan kalma klasik atari dolaplarının zulalarını barındırıyor.

Depolanmış atari dolaplarına rastlamak son yıllarda daha zor hale geldi, çünkü bu hazine hazineleri yıllar içinde büyük ölçüde keşfedildi. Ama yine de ortaya çıkıyorlar – birisi bir bina satın alıyor, ne bulacağına dair hiçbir bilgisi olmadan onu açıyor. Belki işletmeci vefat etti, mülkü varlıklarını sattı ve dolaplar daha sonra yeni sahibi tarafından keşfedildi.

İşte burada devreye giriyoruz – koleksiyonerler kulaklarını yere dikiyor ve eski makineler aldıklarını bilmelerini sağlıyor. Ve bu haftaki yazıda durum buydu.

Bu ayın başlarında, koleksiyoncu ve KLOV forum sakini Radford119, Indiana’da yerel olarak bir yatırım amaçlı gayrimenkul reklamı gördü. Açıklamada, binanın bakıma muhtaç durumda olduğuna ve aynı zamanda eski atari makineleriyle dolu olduğuna atıfta bulunuldu.

Radford uzandı ve satıcıyla bir konuşma başlattı. Biraz tartıştıktan sonra, 1000$’a istediği kadar makine çıkarabileceğine karar verildi.

Tüm duymam gereken buydu. Bir kamyon ve depo kiralamak için planlar yapmaya başladım ve oyunları çıkarmama yardım etmesi için bir arkadaşım için düzenlemeler yaptım.

İki gün sonra, bana binayı gösteren ve içeri girmeme izin veren müteahhidiyle orada tanıştım.

KLOV kullanıcısı Radford119

Bu, cesur koleksiyoncumuz için bir puan olmaya başladı – daha önce keşfedilmemiş bir arcade klasikleri zulasında serbest bir koşu, kaçırılmayacak bir fırsat değil.

Ancak içeri girdikten sonra işler daha da kötüye gitti:

Radford’un karşı karşıya kaldığı şey buydu….

Arcade Nirvana olduğunu umduğum şeyin eşiğini geçtiğimde anında cehenneme götürüldüm. Bu fotoğraflar o geziden.

KLOV kullanıcısı Radford119

Gördüğünüz gibi hasar, küf ve rutubet düzeyi olağanüstüydü:

Pac-Manve arka planda da bir Nintendo kabini var
Muhtemelen şimdiye kadarki en çok dönüştürülmüş dolaplardan biri olan Williams Defans dönüştürüldü sokak dövüşçüsü 2. Kurt Operasyonu arka planda da
80’lerin sonu/90’ların başındaki daha fazla dönüşüm burada. gök gürültüsü ve Ninja Gaiden Williams kabininde
Buna daha yakından bakın Kurt Operasyonu
Bir başka ilginç görünümlü dönüşüm – SNK Gerilla bir portakalda Eşek Kong Jr. Nintendo dolabı. Serin döner kontrollere dikkat edin
Amerikan Dartı burada genel bir dolapta (sanırım?). Sağdaki yeşil kabin daha büyük ilgi görüyor. Birisi Midway’e bir boya fırçası aldı Gorf!

Bu yüzden ilk bakışta bu resimlere baktığımda, ilk düşüncem, burada “klasikler” açısından pek bir şey olmadığı ve pek çoğunun bozulmadan hayatta kaldığıydı. Bununla birlikte, sıyrılması gereken potansiyel bir altın madeni var.

Bununla birlikte, daha fazla araştırma yapmak, farklı bir bakış açısı getirir:

Su atari dolaplarıyla buluştuğunda böyle olur
Burada tam olarak ne olduğundan emin değilim, ancak atari salonlarının dolaplarını hareket ettirmek için çok fazla zaman harcamak için sağlıklı bir yer gibi görünmüyor.
Bazı dolaplar nemden eğilmeye başladı
Birinden geriye kalanları hemen hemen anlayabilirsiniz. Galaksi orada dik

İşte başka neler ortaya çıktı:

Daha fazla Nintendo dolabı
Atari Kutup pozisyonu ve başka sokak dövüşçüsü 2 sağdaki dönüşüm
Daha fazla Midway olayı. A Galaga ve birkaç Bayan Pac-Man arka planda dolaplar var. Yine de kalıba dikkat edin. Yuk!
Adamım. Üzücü bir manzara. Kelimenin tam anlamıyla toprağa karışan bir Taito kabini. Aslen bir Taito Stratovoxbu bir noktada Data East’e dönüştürüldü yüzük kralı

Radford, bulduklarına tanık olduktan sonra düşüncelerini şöyle özetledi:

Söylemeye gerek yok, durumu nedeniyle onları alamayacağımı söyledim. Her kabin şişmiş, paslanmış veya paslanmıştı. Kalıp seviyesi aşikardı.

KLOV kullanıcısı Radford119

Belli ki bu karmaşadan bir şeyler kurtarmak için yapılması gerekenleri tarttıktan sonra, bu fırsatı kaçırmaya karar verdi. Bunun daha ciddi bir tarafı da var – resimlere bakıldığında, burada da açıkça bir sağlık riski vardı. Binadan parçaları kurtarmaya çalışan herkesin en azından maskelemeyi düşünmesi gerekir. En azından direk, gözlük ve eldiven bu koşullarda çalışmanın ön şartı olurdu!

Bununla birçok kez ileri geri gittim ve bu benim için doğru değildi. Parçaları, testleri, depolamayı, nakliyeyi vb. için ayırmayı hesaba kattığınızda, benim için buna değmezdi.

KLOV kullanıcısı Radford119

Güçlü bir “pas” oldu. Bölgeyi parçalar için temizlemede biraz fayda görüyorum – kesinlikle burada, dolapların, monitörlerin ve parçaların bulunmasının zor olduğu Birleşik Krallık’ta, eminim buradaki koleksiyoncular durumdan bir şeyler çıkarırdı – ama her baskın fırsatı toplayıcıya ve potansiyel taşımanın durumuna bağlı olarak farklılık gösterir.

Herkesin farklı bir bakış açısı ve motivasyonu olacaktır, ancak bence burada gereken çabayı ve maliyeti haklı çıkarmak için yeterince parça ve dolap çıkarmaya yetecek kadar vardı.

Burada kesinlikle yapılması gereken bir anlaşma olduğunu düşünüyorum. Mülk sahibinin muhtemelen binayı boşaltması için birine ödeme yapması gerekecektir. Döner kumanda kolları, monitörler, braketler, kayan yazılar en azından bir koleksiyoncunun içeri girip işini yapması için gereken tüm masrafları karşılamalıdır. Kim bilir? Bir şey gün ışığına çıkarsa sizi güncellemeye devam edeceğim.

Ama sen ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bana bildirin.

Blog arşivinde daha fazla Arcade Baskını keşfedin burada.

Bu resimleri paylaşmama izin verdiği için Radford119’a teşekkürler.

Ve her zaman olduğu gibi bu haftayı okuduğunuz için teşekkür ederim!

Tony

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir