Microsoft’un 10 Bin Kişiyi İşten Çıkarması ‘Acıyor’

Microsoft'un 10 Bin Kişiyi İşten Çıkarması 'Acıyor'

Fotoğraf: Patrick T. Fallon (Getty Resimleri)

Birkaç saat önce, Xbox CEO’su Phil Spencer, Microsoft’un oyun bölümleri altındaki tüm tam zamanlı çalışanlara şirket çapında bir e-posta gönderdi. E-postanın bir kopyası şu kişilerle paylaşıldı: kotaku mevcut bir Xbox çalışanı tarafından, orijinalliğini onayladık ve tam metin aşağıda yazıya döküldü:

Bu, Microsoft genelinde ve burada ekiplerimiz içinde zor bir hafta oldu. Artık bire bir ve ekip konuşmalarının çoğu gerçekleştiğine göre, liderlerinizden duyduğunuz mesajı tekrarlamak için biraz zaman ayırmak istiyorum.

Bu, işimizde zorlu bir andır ve bu haftaki eylemler sancılı seçimlerdi. Oyun Liderliği Ekibi, ürünlerimizin ve işimizin uzun vadeli başarısı için bizi hazırladığını düşündüğümüz kararlar almak zorunda kaldı, ancak bu kararların bireysel sonuçları gerçektir. Bunun acıttığını biliyorum. Meslektaşlarımızı bu değişiklikleri işlerken desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

Önümüzdeki haftalarda, toplantıya katılan ekipler için gelecek hafta Aylık Oyun Güncellemesi de dahil olmak üzere, bağlantı kurmak ve sorularınızı yanıtlamak için birçok fırsatımız olacak ve destek sağlamak için ZeniMax’teki ekiplerle yakın iletişim içindeyim. GLT ve ben elimizden geldiğince şeffaf olmaya kararlıyız. Belirsizlik içinde ilerlemek zordur, ancak bu zor anı birlikte aşacağımızdan eminim.

Xbox, oyuncuların, içerik oluşturucuların ve birbirinizin hizmetinde yaptığınız çalışmalar sayesinde uzun bir başarı geçmişine sahiptir. Bu değişim zamanlarında çalışmalarınız çok derinden takdir ediliyor ve değer veriliyor ve iş ivmemizin ayrılmaz bir parçası. Geleceğimize güveniyorum ve bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum ama aynı zamanda bunun zorlu bir zaman olduğunun da bilincindeyim ve burada yaptığınız her şey için size teşekkür etmek istiyorum.

Phil

18 Ocak’ta Microsoft 10.000 çalışanını işten çıkardı şirket genelinde. Bu işten çıkarmalar, 343 Industries, The Coalition, ZeniMax Media ve Bethesda Game Studios gibi oyun stüdyolarını içeriyordu. Xbox’ta var geçen yıl birinci taraf başlıkları yayınlamak için mücadele ettigibi gösterişli gişe rekorları kıran başlıkları piyasaya sürmek için muazzam bir baskı altındadır. yıldız alanı. İşini kaybeden insanlardan bazıları şunlardır: kıdemli yetenekve yayıncının cep bozuk parasını toplamasından bir yıl sonra meydana geldi. Activision Blizzard’ı 70 milyar dolara satın aldı. kotaku bir açıklama için Microsoft’a ulaştı, ancak yayınlanma tarihine kadar bir yanıt almadı.

Xbox’taki mevcut bir çalışan, “Bu, zorunlu olarak gönderdiğiniz bir şey gibi geliyor” diye yazdı. kotaku. “Aylık oyun güncellemelerinin veya diğer toplantıların herhangi birinin daha iyi hissetmesini sağlayacak herhangi bir şey yapacağından cidden şüpheliyim.”

Teknoloji işçileri sendikası CODE-CWA bir açıklama yapmak 19 Ocak’ta temsilcilerinin Microsoft ile temas halinde olduğunu belirterek. Şirket, “ZeniMax’ta CWA üyelerinin önerilen herhangi bir işten çıkarılması konusunda pazarlık yapma yükümlülüğünün farkındadır.” ZeniMax sendikası “işten çıkarmalara alternatifler” üzerinde müzakere etmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir