Call of Duty Publisher Mega Petty Union Pazarlıklarına Devam Ediyor

Call of Duty Publisher Mega Petty Union Pazarlıklarına Devam Ediyor

Modern Warfare 2'nin Ghost'u bir sendika sözleşmesi yapmanın ne kadar uzun sürdüğüne inanamıyor.

resim: eylem

şirketinde kalite güvence personeli Görev çağrısı stüdyo Raven Yazılımı Mayıs ayında sendikalı, ancak beş aydan fazla bir süre sonra geliştiriciler, büyük bir oyun şirketindeki ilk sendika sözleşmesinde ilerlemenin neredeyse olmadığını söylüyor. Activision, görünüşe göre, sendikalı personeli yılın başlarında diğer tüm QA test uzmanlarına yapılan zamları reddediyor ve hatta işçilerin gün içinde pazarlık yapabilmeleri için sendikanın cebinden ödeme yapmasını şart koşuyor. Bütün bunlar övünürken Call of Duty: Modern Warfare II‘ rekor kıran 800 milyon dolarlık açılış hafta sonu.

Bu göre yeni bir blog yazısı Game Workers Alliance tarafından Perşembe günü yayınlandı. İçinde, Amerika İletişim İşçileri tarafından temsil edilen Raven QA sendikası, hiçbir yere gitmeyen dördüncü sözleşme pazarlık oturumunu anlatıyor. Activision’ın, sahada olmayanlar için uzaktan çalışmaya devam etme garantileri ve yayıncının gelecekte saatleri tek taraflı olarak değiştirmeyeceği veya sendikalı işleri dış kaynak kullanmayacağına dair güvenceler de dahil olmak üzere, sendikanın tüm önemli taleplerini ya görmezden geldiğini ya da cezalandırdığını yazıyorlar.

Diğer teklifler arasında, Roe v. Wade davasının devrilmesinin ardından üreme sağlığı bakımı ve hizmetlerine ihtiyaç duyan çalışanlar için koruma ve tüm şirket genelinde QA test uzmanları için anında yüzde 10’luk bir ücret artışı yer aldı. Sendikaya göre, birçoğunu gözden geçirmek için bir aydan fazla bir süre olmasına rağmen, Activision ya yanıt vermedi ya da konuların gelecekteki pazarlık oturumlarına kadar tartışılmasını “erteledi”. Kotaku bir e-postada.

Activision, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

En önemlisi, Görev çağrısı şirket hala sıkı tutuyor Raven QA’ya saatte 20 dolar vermemek Nisan ayında diğer test kullanıcılarına sunulan asgari ücret oranı. Activision, pazarlık bitene kadar bunu yapmanın yasal olarak yasak olduğunu savundu, ancak Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu Ekim ayında bulundu stopajın işçilerin çalışma haklarının ihlali olduğunu söyledi. Activision anlaşmaya varmazsa, konu eninde sonunda yargıç önüne çıkacak.

Bu gibi gecikmeler, şirketin Haziran 2023’e kadar Microsoft’a 69 milyar dolarlık bir satış teklifinde bulunmaya hazırlanırken tam olarak umduğu gibi görünüyor. Bu haftanın başlarında Activision, Blizzard’da bir sendika oylamasını ertelemek için son bir çaba olduğunu duyurdu. Arnavutluk ikinci kez. Şirket içinde, çalışanların neden ilk etapta sendikalaşmaya zahmet etmemeleri gerektiğine dair örnekler olarak, bu kendi kendine tasarlanmış gecikmelere işaret etti.

Bu mesaj sendikayı çökertmekle eleştirildiğinde, yakın zamanda işe alınan Başkan Yardımcısı Lulu Cheng Meservey Twitter’da mini gönderi kampanyasına katıldı Kısmen yaklaşık 60 milyar dolarlık piyasa değeri hakkında böbürlenerek şirketin onurunu korumaya çalışıyor. Bu haftanın başlarında şirket, 800 milyon dolarlık lansmanını övdü. Modern Savaş II olarak daha büyük Top Gun: Maverick. Ancak bu başarı, görünüşe göre Activision’ın ilk sözleşmeleri üzerinde iki düzineden az QA test uzmanıyla kavga etmesini engellemedi.

Geliştiriciler, “Şirket, Sendika’nın iyi niyetle pazarlık yapmasını sağlamak için memnuniyetle yaptığı, işçilerin kaçırdığı zaman için ödeme yapmadıkça gün içinde pazarlık yapmayı reddetti” yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir