Bir Okey Oyununda Kaçınılması Gereken 5 Yaygın Hata –

Bir Okey Oyununda Kaçınılması Gereken 5 Yaygın Hata -

Remi oyunu ilk bakışta öğrenmesi ve oynaması oldukça kolay görünüyor. Ancak oyunu gerçekten oynamaya başladığınızda, bunun hiç de kolay olmadığını anlayacaksınız. Rummy, zekanızı, karar verme yeteneğinizi, analitik düşünme ve mantıksal muhakeme becerilerinizi aynı anda test eden bir beceri oyunudur.

Sadece bilgi remi nasıl oynanır oyunda başarılı olmanıza yardımcı olmaz. Şampiyon olmak için bilmen ve bilmen gereken daha çok şey var. Ama oraya gitmeden önce, bir nakit oyun veya bir turnuva sırasında remi oyuncuların yaptığı birkaç yaygın hatayı gözden geçirmeye ne dersiniz?

Bu blog yazısı, oyuncular tarafından remide yapılan en yaygın 5 hatadan kaçınmanıza yardımcı olacak.

  1. Alıştırma masalarını atlamak

İster yeni başlayan ister deneyimli bir oyuncu olun, alıştırma oyunları oynamak son derece önemlidir. Oyun konseptleri, zorlu durumlarda uygulanacak stratejiler ve oyunu kazanmak için ipuçları ve püf noktaları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur. Ayrıca gerçek oyuncularla rekabet edebilir ve onlardan yeni stratejiler öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte, alıştırma oyunlarını tamamen atlayan ve doğrudan gerçek para için remi oynamayı tercih eden birçok oyuncu var. Oyunu baştan sona biliyor olsanız bile, alıştırma oyunlarını atlamak yaptığınız en büyük hata olabilir. Bir dizi oyunu kaybedebilir ve büyük bir kayba uğrayabilirsiniz. Büyük ödüller için oynama arzunuz, mantıklı düşüncenize karışmamalıdır. Herhangi bir nakit yarışmaya veya turnuvaya katılmadan önce yeterince alıştırma oyunu oynadığınızdan emin olun.

  1. Gruplandırılmamış yüksek değerli kartlara tutunma

Okey beceri, sabır ve azim gerektirir. Size birden fazla yüksek değerli kart dağıtılırsa, özellikle masadaki bir başkası sizden önce beyan ederse, kaybetme ve yüksek ceza alma riskiniz vardır.

A’s, Ks, Qs ve Js gibi yüksek değerli kartların her biri 10 puan taşır. İlk birkaç turdan sonra bile gruplandırılmamış birden fazla yüksek değerli kartınız varsa, bunları en kısa sürede atmalısınız.

  1. Vahşi şakacıları bırakmak

Wild jokerler oyunun başında rastgele seçilir ve remide önemli bir rol oynar. Size vahşi bir joker dağıtılırsa, onu atmadığınızdan emin olun. Bunun nedeni, birçok oyuncunun bunu genellikle elindeki başka bir kartla karıştırıp ondan kurtulmasıdır.

Remi doğası gereği hızlı hareket ettiği için sizin de bu hatayı yapma olasılığınız yüksek. Vahşi bir joker atarsanız, gerekli kombinasyonu hızlı bir şekilde oluşturma şansınızı azaltırsınız. Bu nedenle, onları atmadan önce kartlarınıza daha yakından bakmanız şiddetle tavsiye edilir.

  1. Geçersiz beyanda bulunmak

Kartlarını aceleyle açıklayan ve geçersiz bir beyanda bulunan birçok oyuncu var. Oyuncular genellikle ellerini masadaki herkesten önce ilan etmek için acele ederler. Bu süreçte, ilk önce incelemeye bile zaman ayırmadan elini ilan ederler. Geçersiz bir beyanda bulunmak size 80 ceza puanına mal olur ki bu bir remi oyununda verilebilecek en yüksek cezadır. Bu nedenle, kartlarınızı beyan etmeden önce iyice kontrol etmeniz önerilir.

  1. Rakibinin hareketlerini görmezden gelmek

Çoklu görev, performansınızı artırabilecek veya bozabilecek bir beceridir. remi oyunu. Remi oynadığınızda, sadece kendi kartlarınızı değil, aynı zamanda rakibinizin kartlarını da yakından takip etmeniz gerekir. Rakibinizin hareketlerini yakından izlerseniz, oluşturmaya çalıştıkları kombinasyonların türünü deneyebilir ve tahmin edebilir ve hatta oyundaki bir sonraki olası hamlesini belirleyebilirsiniz.

Rakibinizin hamlelerini göz ardı ettiğinizde, büyük ihtimalle onların oyunlarına kapılır ve oyunu kaybedersiniz. Bu nedenle, rakibinizin yaptığı her hareketi izlemek ve hatırlamak önemlidir.

Remi oyunlarına yeni başlıyorsanız bu hatalardan kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Nakit masalara geçmeden önce alıştırma oyunlarıyla başlamak idealdir.

Antrenman oyunları oynamanıza izin veren bir remi uygulaması arıyorsanız, Junglee Rummy’yi denemelisiniz. Burada ücretsiz olarak sınırsız alıştırma oyunu oynayabilirsiniz. Şimdi uygulamayı indirin ve remi yolculuğunuza başlayın! Mutlu oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.