Arcade Heroes Taito’nun JAEPO 2023 Serisi Karma Gerçeklik, Yeni Ritim Oyunu İçeriyor

Arcade Heroes Taito'nun JAEPO 2023 Serisi Karma Gerçeklik, Yeni Ritim Oyunu İçeriyor

Oyun salonlarını herhangi bir dereceye kadar takip ederseniz, Taito’nun kim olduğunu bilirsiniz – bilmeseniz bile en azından bilmelisiniz Uzay İstilacıları veya arkanoid (hala hayırsa, o zaman sana yardım edemem). Video atari çıktıları son yıllarda azaldı, ancak tamamen buharlaşmadı, şirket gösteriş yapıyor Noktada IAAPA 2022’de (UNIS standında) ve lisanslama Buz Soğuk Bira & Zeke’nin Zirvesi geçen gün bahsedildiği gibi.

JAEPO 2023’ün birkaç hafta içinde başlamasıyla birlikte şirket, bir gösteri tanıtım sayfası bu noktada yalnızca bir normal video atari oyunu ortaya çıkarak, mağazada nelerin bulunacağını önizlemek için, Müzik Dalgıcı (daha önce burada bahsedilen). Yurtdışında geniş bir yayın yapma şansının çok yüksek olduğunu bilmiyorum ve pek olası görünmeyen kabinin boyutu göz önüne alındığında, her zaman başka bir arcade parçasını ortaya çıkarabilirler. Music Diver resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. burada.

Söz konusu standın büyük bir kısmı, markalaştırdıkları bir dizi küçük ölçekli cazibe merkezi olacak. X-istasyonu. X, XR’de olduğu gibi genişletilmiş veya hem Sanal hem de Karma Gerçekliği kapsayan “genişletilmiş Gerçeklik” kavramlarını temsil ediyor gibi görünüyor. Bir yandan Var Box (bir VR atari istasyonu) gibi bir şey gösterirken diğer yandan Küp etkileşimli izdüşüm haritalı yüzeylerle ilgilenir. X-Station’ın resmi sitesi özellikle ikisinin yaklaşan JAEPO’23 ticaret fuarında özel bir vitrin almasıyla, bu deneyimlerin ne kadar çeşitli olabileceğini gösteriyor, Hazine Kaşifi & uzay küpü, ikisi de Cube sistemi içindir.

Küp

Hayır, yıllar önceki film değil, oyuna bağlı olarak dört duvara ve zemine kadar projeksiyon eşlemesini işleyebilen bir sistem (anlayabildiğim kadarıyla – aşağıdaki fragmanlar oyun sırasında kapalı bir oda gösteriyor gibi görünüyor). Bu bir atari makinesi olmasa da, tüm gezegendeki FEC’ler arasında popülaritesi artan küçük ölçekli çekim alanına uyuyor; Nasıl çalıştığı konusunda akla gelenlerden biri Inowize tarafından QBix sistemi yakın zamanda IAAPA’22’de lanse edilen. Taito ayrıca Arkanoid’in projeksiyon eşlemeli bir versiyonuna da sahiptir ve oyuncuların kendilerinin kürek görevi gördüğü bunun bir parçası olarak halihazırda sunmaktadır. Space Cube’da nasıl çalıştığını görünce dirilip dirilemeyeceklerini merak ediyorum. Uzay Silahı bunun için, harika bir uyum sağlayacağı için.

Hazine Kaşifi

İlk olarak inceleyeceğimiz karanlık bir gezinti gibi tasarlanmış, bir maden arabasında hareket ediyormuş gibi göründüğünüz bir oyun ve yer altı ortamı sunuyor. Bununla birlikte, hareket koltuğu veya tabanı kullanmaz, oyunun yansıtılan duvarlarda hareket etme şekli ve bu videonun nasıl kurgulandığı, ancak hareket olduğu yanılsamasını yaratır. Hem bu hem de Space Cube, kablosuz silah kontrolörleri kullanıyor, bir bakışta değiştirilmiş VR jiroskop kontrolörleri gibi görünüyorlar. Bunun için resmi sayfa burada bulunabilir.

Uzay Küpü

Treasure Explorer’ın oturduğu yerde, bu oyunda ayakta duran, her biri kendi duvarına bakan ve Space Invaders’ın bir varyasyonunu oynayan oyuncular var – veya belki de bu, şu şekilde bir devam oyunu olarak kabul edilir: Bunun için resmi sayfaSpace Invaders’ın çıktığı yıl olan 1978’den bir telif tarihinden bahsediyor.

Bunlardan herhangi biri daha geniş bir sürüm görebilir mi? Söylemesi her zaman zor ama FEC’ler normdan sıyrılan içerik ararken, bunun bir olasılık olduğunu düşünüyorum. Kuzey Amerika’da ofisleri olmadığından (bildiğim kadarıyla) sorun Taito’nun dağıtımı olacaktır, bu nedenle genellikle UNIS gibi ofisleri olan kişiler aracılığıyla çalışın.

Endişelenecek pahalı giyilebilir cihazlar olmadığı için MXR konseptlerinin alanımız için VR konseptlerinden daha fazla değer sunabileceğini düşündüğümü daha önce de söylemiştim. Nasıl performans gösterdikleri konusunda henüz kesin rakamlar görmemiş olsam da, bu faktör tek başına hem başlangıçta hem de uzun vadede bunların fiyatını düşürme eğilimindedir.

Yazar hakkında: çarşı kahramanı tarafından gönderilen tüm gönderileri görüntüle çarşı kahramanı

Video oyunlarının ömür boyu hayranıyım ve 2008’den beri Utah, West Valley City’de kendi oyun salonum olan Arcade Galactic’i işletiyorum. Kalbimde Atari, Sega ve Nintendo için yumuşak noktalar.
twitter
Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir